»Nihče izmed zaposlenih v skupini Premogovnik Velenje in Termoelektrarni Šoštanj po prenehanju odkopavanja premoga ne sme ostati brez zaposlitve oz. socialne varnosti. Nujno je zagotoviti nova delovna mesta, ki bodo omogočala primerljivi življenjski standard.«
»Na deponiji imamo trenutno več kot 800.000 ton premoga. Po proizvodnih načrtih je do konca odkopavanja v Premogovniku Velenje predvideno odkopati še okoli 22 milijonov ton, premoga pa je v našem pridobivalnem prostoru še skoraj 100 milijonov ton, torej dovolj do konca obratovanja.«
»Vodstvo Premogovnika Velenje in SPESS-PV, ki sta zgolj formalno ločena zaradi fiktivnega prikazovanja socialnega dialoga v družbi, sta popolnoma tiho, brez idej za rešitev nastalega položaja v družbi, kaj šele za rešitev zapleta z nemožnostjo odkopavanja premoga. Kdo lahko sploh pomisli, da bi kdo od navedenih zaščitil še zaposlene.«
»V trenutni razpravi o zakonu se spopadamo z več ključnimi izzivi, med drugim s pravno podlago za zakon in določitvijo končnega datuma za prenehanje odkopavanja premoga. Ta negotovost ustvarja zmedo in zaskrbljenost med številnimi deležniki, ki zaslužijo jasnost in gotovost o svoji prihodnosti.«
»To pomeni, da izkop premoga poteka še naprej, predvsem na odkopih v Jami Preloge, medtem ko bi začeli postopno zapiranje prog in navezav na območju neaktivnih delov jame.«
»Bojim se, da bo cena premoga podivjala in posledično bo breme na vseh, ki smo priključeni na daljinsko ogrevanje.«
»Zavedati se je treba, da je v tako zahtevnem delovnem procesu nemogoče čez noč povečati proizvodnjo premoga.«
»Ne gre za nadomeščanje velenjskega premoga, temveč izključno za dodajanje med osmimi in 10 odstotki energijske vrednosti.«
»Socialna varnost ne glede na obliko zaposlitve.«
»Premogovnik Velenje je bil vedno odgovoren člen v Šaleški dolini. Zavedamo se, da je rudarjenje zahtevna operacija, prav tako se zavedamo, kaj povzročamo prebivalcem. Tudi mi nismo veseli uvoza premoga.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju